SnookerON Open Tournament Skopje 2019

 

Почитувани, како официјални спонзори на настанот со гордост ви го презентираме “SnookerON Open Tournment Skopje 2019” на кој учествуваа 30 снукер играчи од Македонија, Бугарија и Албанија,а се одржа во просториите на Gran Club – Скопје !

Овој турнир повторно ги помести стандардите на македонската снукер сцена, не само поради интересниот формат туку и поради присуството на многубројната публика. Победник на турнирот е Дејан Сипковски кој за награда доби ексклузивен пехар и специјално дизајниран дрес со логото на нашата компанија Alfa Plam.

Dejan-Sipkovski-210x300  turnir-granklub1-300x200

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *